B.E.Z.va … t á b o r y

B.E.Z.va  tábor 2022

 

Téma letošního tábora:      Ztracené  město   EL

Informace před odjezdem

Letos se nebudeme scházet na náměstí u kostela sv. Martina, ale u Spolkového domu (ulice U Jeslí 565)! U vlastního Spolkového domu je jen několik parkovacích míst, určitě tam nebude dost místa pro všechny, počítejte s tím tedy. Ideálně přijet, vysadit dítě se zavazadly, odjet někam zaparkovat (třeba na parkoviště Penny) a pak se vrátit pěšky.

Kdy: sobota 13. 8. 2022 ve 14 h. Přebereme od vás děti, Vás požádáme, abyste jejich batožiny odnesli do Spolkového domu a pak – pak jim nezamáváte u autobusu, protože tábor tentokrát začíná již v Nejdku! S dětmi se již bez zavazadel přesuneme do centra města, kde proběhne úvodní aktivita. Pokud byste přesto chtěli dětem zamávat u autobusu, dostavte se ke Spolkovému domu před 17,30 h. Nalodíme děti a zavazadla do autobusu (který ovšem bude stát opodál, protože se ke Spolkovému domu nedostane) a pofrčíme.

Co od vás potřebujeme při tomto neobvyklém začátku: dejte dětem rovnou na záda malý batůžek, kde budou mít svačinu a pití. Pokud by mělo v sobotu pršet, tak i pláštěnku. První jídlo na táboře bude večeře.

 

Papírování: nepopulární, leč nezbytné. Proběhne při předávání dětí. Prosím, zkontrolujte si, zda máte všechny potřebné dokumenty. Velmi by nás mrzelo, kdybychom kvůli takovýmto nedostatkům nemohli děti převzít. Zvláště nepodceňte potvrzení od lékaře, pokud jej nemáte platné z jiných akcí. Pediatři si vybírají dovolené a cizí pediatři, kteří nemají přístup do karet dětí, nechtějí potvrzení vydávat. Řada z vás mi zaslala přihlášku pouze elektronicky – nezapomeňte dodat originály, netisknul jsem to. Poslední dva roky nám chodí kontroly z hygienické stanice, chceme to mít ve vzorném pořádku.

 

Jestli nám to počasí dovolí, určitě využijeme spacáky a karimatky. Tak na ně nezapomeňte a pokud možno nějak označte, podepište, aby si je děti poznaly.

Nadále platí, že elektronika na tábor nepatří, prosím, nedávejte dětem mobily.

 

Návrat do Nejdku předpokládáme v neděli 21. srpna kolem 14 h (odjíždět z tábořiště bychom měli ve 13 h). S autobusem bychom zastavili jako vždy, tedy na zastávce (směr Nové Hamy) na náměstí Karla IV. u kostela sv. Martina.

 

 

Termín:    sobota 13.   – neděle 21. srpna 2022

Místo konání:  RS Račí hrad u Jesenice (okr. Rakovník)

Jaromír MT 728 564 894      reditel@bezvanejdek.cz

 

Informace tábor 2022 /pdf/

—————————————-

Přihláška na tábor 2022 /pdf/

Přihláška na tábor 2022 –  formulář /doc/

—————————————-

Nástupní list 2022 /pdf/

Nástupní list 2022  –  formulář/doc/

—————————————-

Posudek zdravotní způsobilosti dítěte /pdf/

Posudek zdravotní způsobilosti dítěte /doc/

—————————————–

Souhlas se zpracovanim osobnich údajů pro B.E.Z.va Nejdek /pdf/

Souhlas se zpracovanim osobnich údajů pro B.E.Z.va Nejdek /doc/           

 

 

 Z  historie BEZva táborů…

V roce 2006 odstartovala éra táborů pořádaných zejména pro nejdecké děti. Rádi jsme se ale vídali i s účastníky z míst nám méně známých.  Společně se skvělými přáteli se skupinka nejdeckých křesťanů pokusila zprostředkovat dětem možnost vyzkoušet si odžít každý rok kousek příběhu, který se pro nás stal na daný tábor hrou i školou pro život.

Co na těchto táborech vlastně bylo bezva? Každý si možná našel něco jiného. Někdo dobrodružné hry, někdo nové dovednosti a poznatky, jiní si užívali společný čas s přáteli u přírody. Snad všichni si ale odvezli nejen na další rok, ale i do života nová přátelství a netradiční zážitky. (Když budeme upřímní, ne vždy byly táborové zážitky zrovna bezva příjemné. Ale popravdě! Kolik z nás má možnost ulovit si holou rukou rybu, otestovat své hranice nebo utvářet si názor na dění jinde ve světě pomocí situací, ve kterých se nacházejí zase úplně odlišní lidé?)

Fotografie z táborů jsou ke zhlédnutí v odkazu Fotogalerie

Videa z táborů jsou ke zhlédnutí na YouTube po kliknutí na odkaz vpravo. 

A jakými tématy jsme společně prošli?

1.    2006 Po stopách apoštola Pavla

2.    2007 Davidovská dobrodružství

3.    2008 Pomocná mise v Africe

4.    2009 Věrni Králi zůstaneme (Piráti)

5.    2010 Zmizení profesora Lázničky

6.    2011 Cesta do minulosti (Ibn Raul)

7.    2012 Marco Polo

8.    2013 Nová „stará“ země (Osidlování pohraničí)

9.    2014 Ben Hur (Otroci)

10.   2015 Po stopách mistra Jana Husa

11.   2016 Na útěku (Migrační krize)

12.   2017   Pocahontas

13.   2018   Pán prstenů

14.   2019    V říši obrů

15.   2020Cesta kolem světa za 70 dní

16.   2021   Strážci ohně

Comments are closed.